Evropski nalog za prijetje in predajo

Teoretični in praktični vidiki

Avtor: Avtorja: dr. Katja Šugman Stubbs, dr. Primož Gorkič

 

Vezava: trda

ISBN: 978-961-247-128-6

Št. strani: 212

Leto izdaje: 2010

Z DDV: 55,62 
Brez DDV: 52,97 

Na zalogi

Z DDV: 55,62 
Brez DDV: 52,97 

Šifra: 900-595
Avtor: Avtorja: dr. Katja Šugman Stubbs, dr. Primož Gorkič
Število strani: 212
Vezava: trda
Kategorija:

Naši svetovalci bodo z veseljem odgovorili na vsa vaša vprašanja (po telefonu vsak delavnik med 8. in 12. uro ter 13. in 16. uro).
Knjige: +38613091820 ali prodaja@gvzalozba.si
Revije: +38613091821 ali goca.vujovic@gvzalozba.si
Dogodki: +38613091816 ali seminar@gvzalozba.si

Knjiga celovito obravnava institut evropskega naloga za prijetje in predajo, razčleni pravna in teoretična izhodišča in prikaže, kako so zaživela v praksi. Institut evropskega naloga za prijetje in predajo je začetek udejanjanja načela vzajemnega priznavanja sodnih odločb, ki je temelj razvoja vedno večjega kazenskopravnega korpusa v pravu EU.

V prvem delu avtorja predstavita:
• zgodovino kazenskega prava EU in nastanek načela vzajemnega priznavanja sodnih odločb,
• pravno ureditev instituta evropskega naloga za prijetje in predajo,
• pravne vire v postopkih odločanja o evropskem nalogu za prijetje in predajo,
• odločitev Sodišča Evropskih skupnosti o evropskem nalogu za prijetje in predajo,
• Zakon o sodelovanju v kazenskih zadevah z državami članicami Evropske unije (v sodelovanju s prof. dr. Zvonkom Fišerjem).
Drugi, praktično naravnani sklop knjige, prinaša:
• komentar določb Zakona o sodelovanju v kazenskih zadevah z državami članicami EU in
• empirično analizo izbranih odločb slovenskih sodišč v postopkih izdaje in izvršitve evropskega naloga za prijetje in predajo.

Spoznanja, ki jih ponuja knjiga, so pomembna ne le za praktike, ampak tudi za prihodnji razvoj teoretične misli in oblikovanje politike Slovenije znotraj EU.

dr. Katja Šugman StubbsDr. Katja Šugman Stubbs je zaposlena na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani kot redna profesorica za kazensko pravo in izredna profesorica za kriminologijo ter kot raziskovalka na Inštitutu za kriminologijo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Njena raziskovalna področja so: dokazno kazensko pravo, pravice obdolženca, pogojni odpust, kazensko pravo EU in psihološki dejavniki  sojenja. Od leta 2015 je članica Odbora za preprečevanje mučenja pri Svetu Evrope in od leta 2011 članica Državnotožilskega sveta.dr. Primož Gorkič Dr. Primož Gorkič je docent za kazensko pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Poučuje kazensko procesno pravo na dodiplomskem in podiplomskem študiju ter kriminalistiko. Piše in raziskuje na področjih kazenskega procesnega prava, prava človekovih pravic in kazenskega prava EU.